Škrtidlo Tourniquet

Individuálne bojové škrtidlo – Turniket (SICH)

Škrtidlo - turniket je skvelým pomocníkom pri zastavení krvácania, keď sa zraníte na ruke alebo nohe. Tento turniket SICH (Strengthened Individual Combat Hybrid Tourniquet) je certifikovaný na bojové použitie pre armádu. V cene produktu je zahrnuté aj poštovné.

31 €25,83 € bez DPH
Produkt je vypredaný

Popis produktu:


Ide o ľahké a pevné škrdidlo, ktoré má využitie hlavne v armáde. Používa sa veľmi ľahko a dá sa ovládať jednou rukou, keby ste ho museli použiť sami na sebe. Tým, že škrtidlo Tourniquet vytvorí tlak po celom obvode končatiny, zastaví krvácanie rýchlo.

Dá sa využiť pre obvod od 5 cm až do 40 cm.

Škrtidlo Tourniquet má mäkký povrch integrovanej pracky a platforma so zabudovaným patentovaným teleskopickým mechanizmom zabraňujú prílišnému tlaku a poraneniu mäkkých tkanív.

Hlavnými časťami tohto škrtidla sú naťahovacia pracka, sťahovacia tyč a špeciálna trojuholníková spona. Toto príslušenstvo je ľahké, odolné. Je zhotovené zo zliatiny duralu a alumínia

Škrtidlo funguje za rôznych stavov, či je mokré, zasnežené, špinavé, či sú mrazy alebo je horúco. Aj napriek týmto podmienkam je používanie škrtidla Tourniquet bezpečné.

 

Vyjadrenie inštruktora:

Jednou z dôležitých pomôcok pri poskytovaní prvej pomoci a hlavne pri zástave masívneho krvácania je škrtidlo. V súčasnej dobe pre zjednodušenie a efektivitu tejto činnosti sa začína využívať takzvaný turniket a, samozrejme, na trhu je ich veľké množstvo. Po skúsenosti s rôznymi typmi týchto pomôcok som skončil pri takomto klasickom a jednoduchom turnikete s tým, že jedinou mojou podmienkou bolo, aby jeho spony a doťahovacia tyčka bola kovová a nie plastová. Tento turniket to na 100 % spĺňa a nedôjde k jeho zlyhaniu prasknutím alebo zlomením sa jeho akejkoľvek časti aj pri veľmi nešetrnom použití. Takže za mňa vynikajúca pomôcka, ktorú mám vždy vedľa svojej lekárničky, ktorú nosím nepretržite či v aute alebo batohu.
Patrik

Podobný tovar:


Taktické škrtidlo SKALA Medica je prostriedkom na neodkladnú prvú pomoc…
Škrtidlo - turniket je skvelým pomocníkom pri zastavení krvácania, keď…
Táto lekárnička obsahuje presne to, čo my inštruktori so sebou…
-21%
Lekárnička je mála a účelná, váži len 80 g. Obsahuje…