Napíšte nám či bolo všetko OK...

Ďakujeme, že si absolvoval u nás kurz alebo zážitok.  Zaujíma nás tvoj názor a povedz ho aj ostatným.

 

Bolo všetko OK? Zhodnoť tvoju skúsenosť s nami.

 

  • akého kurzu / zážitku sa týka váš názor?
  • prečo si sa rozhodol/a pre nás?
  • aký konkrétny zmysel, zručnosť, vedomosť si získal absolvovaním nášho kurzu/zážitku?
  • čoho si najviac z kurzu /zážitku ceníte?
Môj zážitok s kurzom zimného prežitia v prírode s firmou ARMY TRAINING.SK bol úžasný. Od začiatku až do konca som bol ohromený profesionálnym prístupom instruktorov a kvalitou samotného kurzu. Inštruktori boli skutoční odborníci so širokými vedomosťami o prežití v prírode, a to najmä v zimných podmienkach. Ich schopnosť prenášať informácie a zručnosti na účastníkov kurzu bola ohromujúca. Každý aspekt kurzu bol dobre premyslený a dobre organizovaný, čo viedlo k hladkému a efektívnemu učeniu. V rámci kurzu sme sa naučili širokú škálu vedomostí vrátane stavby prístreškov, hľadania potravy a základanie ohňa a veľa iného, všetko v ťažkých zimných podmienkach. Inštruktori nám poskytli užitočné tipy a triky, ako sa v prírode úspešne zorientovať a prežiť aj v najnáročnejších situáciách. Okrem skvelého vzdelávacieho zážitku som si na kurze užil aj skvelú atmosféru a skvelé spoločenstvo s ostatnými účastníkmi. Bolo skvelé byť s ľuďmi, ktorí majú rovnaký záujem o dobrodružstvo a prežitie v prírode ako ja. Celkovo povedané, kurz zimného prežitia v prírode s firmou ARMY TRAINING.SK bol úžasný zážitok, ktorý som si istý, že mi poskytne cenné znalosti a skúsenosti, ktoré budem mať prospech aj v budúcnosti. Odporúčam ho každému, kto má záujem o dobrodružstvo v prírode a zlepšenie svojich schopností prežitia vo zvlášť náročných podmienkach Ešte raz ďakujem za zážitok a pozdravujem Paťa a celý jeho tím ! Držte sa.
Erik Mišánikučastník jednodňového zimného kurzu prežitia
Zúčastnil som sa zatiaľ troch kurzov, pričom ďalšie sú na pláne. Isť na kurz som sa rozhodol po prečítaní Patrikovej knihy a rozhodne toto rozhodnutie neľutujem (a zároveň odporúčam aj knihu). Patrik je veľmi milý človek, rád odpovie na otázky a všetko zrozumiteľne vysvetlí, poprípade ešte aj názorne predvedie prečo niečo robiť/nerobiť. Jeho kurzy jednoznačne dávajú zmysel a panuje na nich veľmi dobrá nálada. Človek sa dobre cíti, veľa sa naučí a hodiny len tak utekajú. Ku kurzom: Obranná streľba základné zručnosti - zaujímavý a dôležitý kurz pre naučenie sa techník, na ktoré sa bude nadväzovať v pokročilých/nadstavbových zručnostiach. Obranná streľba pokročilé zručnosti - zatvorený hotel, FX munícia a naučenie sa postupov, ako prechádzať izbami pri obrane alebo hľadaní páchateľa. Veľký dôraz sa tu kladie logicky na dvere. Čo si všímať, načo dávať pozor a čomu sa vyvarovať. Znova veľa zaujímavých informácií, super deň. Obranná streľba nadstavbové zručnosti - za mňa najzaujímavejší kurz zameraný na útok v aute/okolo auta. Bol som prekvapený za A: ako rýchlo sa dá z auta vypadnúť a za B: ako rýchlo to dokáže urobiť útočník aby ma dobehol. Určite si osvojím odopínanie pásov a otváranie dverí zároveň. Rovnako som bol nadšený aj so scénok/simulovaných útokov, ktoré človeku poriadne otvoria oči. Páči sa mi, že v aute sa používali pásy a netvárili sme sa, že auto je obrnené vozidlo. Patrik ešte raz veľká vďaka za všetko, získal si ďalšieho "štamgasta"...
Ivan Španko
U spoločnosti Army Training som absoloval rôzne kurzy. Kurz prežitia, základy navigácie, prvá pomoc v prírode a iné. Pri mojom výlete z Čertovice do Bratislavy som sa rozhodol, že overím všetko to čo som sa naučil. Na túto viac ako 15 dňovku som sa vydal celkom sám. Vďaka vedomostiam z kurzu navigácie som dokázal prejsť celú trasu len s pomocou mapy a buzoly, za akéhokoľvek počasia. Časť trasy som naplánoval tak, aby som išiel úplne mimo turistických značiek. Presuny som si užíval cez deň aj v noci. Musím konštatovať, že mi vôbec nechýbal GPS, hlavne som sa nemusel starať o batériu. A zručnosti z kurzov navigácie sa mi veľmi osvedčili. Stravu som si zabezpečil podľa kurzu prežitia. V prírode som našiel všetko čo som potreboval. Na založenie ohňa, a aj na varenie. Milo ma prekvapilo, že rastlinky, ktoré som spoznal na kurze sú dostupné skoro všade. Stačí len pozornejšie sledovať okolie počas presunu. A s minimom stravy, ktorú som si na cestu nabalil a so zručnosťami z prežitia som hladný nebol nikdy. Pri stavaní prístrešku som sa inšpiroval s tým čo som sa naučil a odpozoroval od chalanov inštruktorov. Niekedy som spal v hamake inokedy som staval prístrešok z celty. Je super pocit, keď viete postaviť prístrešok na spanie z minima čo máte so sebou. Spanie v lese je potom už hračka. Prvú pomoc som našťastie nepotreboval avšak musím povedať, že vytvorené situácie na kurzoch prvej pomoci boli naozaj realistické a naučili ma veľa. Naučili ma ošetriť rôzne zranenia, pracovať a rozmýšľať pod tlakom. Lekár síce nebudem, ale aspoň v základných veciach si verím. Touto cestou chcem inštruktorom poďakovať, za predané skúsenosti a vedomosti. Všetky uvedené kurzy vrelo odporúčam absolvovať. Väčšinu toho čo som sa naučil, som vyskúšal v praxi a veľmi mi to pomohlo. Imro
Imro
Na nete som hľadal nejaký kurz sebaobrany. Natrafil som na 3 dňový kurz odolávania nátlaku a násiliu od Armytraining. Po kratšom váhaní som sa na kurz prihlásil, že keď nič iné tak mi po absolvovaní aspoň stúpne sebavedomie. Na kuze som sa dozvedel kopu informácii nielen z práva, psychológie, informácií o výpočúvaní, ale hlaveprakticky si vyskúšal veci, ktoré by som asi inde neskúsil. Praktická časť so zajatím bola tvrdá, ale zvládol som ju. Najviac si cením inforácií ako riešiť kritické situácie na ulici, pri zrážke áut, či v reštauácii kde je možnosť ohrozenia života nášho, či našich blízkych. Verím, že budem po kurze (keď sa vo mne všetky tie vnemy utrasú) lepšie znášať stres a aj to sebavedomie mi stúpne (a prečo nie, keď som v zajatí nič neprezradil a ešte som z neho aj utiekol). Ako bonus k tomu všetkému vnímam super účastníkov, inštruktorov (s ktorými sa dá dobre pokecať mimo iného aj o knihách) a vlastne všetkých ľudí s ktorými som sa na kurze stretol. P.S. Sebaobranu sa za 3 dni nenaučíš. No na tomto kurze sa môžeš naučiť ako sa konfliktu vyhnúť, alebo ako naň reagovať. A chcem ísť na stelecký kurz Armytraining 🙂
Marián, účastník kurzu odolávania nátlaku a násiliu
Nemôžem inak než len chváliť inštruktorov (Patrik, Miro) za ich prístup. Kurz mi dal úplne iný pohľad na riešenie krízových situácií. Je to úplne niečo iné ako strieľať IPSC 😀 a to sa aj odzrkadlilo na niektorých veciach s ktorými som mal osobne problém. Manipulácia so zbraňou v rôznych pozíciách bola naozaj veľmi zaujímavá. Nie je to ako terčová streľba na strelnici. Veľmi ma prekvapilo ako som nastrieľal ľavou rukou (slabá ruka) na terč za behu. Na tomto kurze prevláda myšlienka - najskôr bež a potom strieľaj. Rád sa zúčastním aj vyšších levelov tohto kurzu. PS: Páni inštruktori ste skvelí, len tak ďalej.
Boris. , absolvent kurzu obrannej streľby- základné zručnosti
Ďakujem za kurz, bol pre mňa prínosom, páčil sa mi, i keď nie som "pistolnik", ale všetko co si nás na kurze učil a prezentoval mi dávalo zmysel. A to hlavne z pohľadu pochopenia obrannej streľby, hlavne ochrany mojej osoby a mojich blízkych celkovo. Ešte raz veľká vďaka, ostáva už len natrénovať správne držanie zbrane a trénovať streľbu.
Laco L. , absolvent kurzu obrannej streľby- základné zručnosti
Na kurz obrannej streľby som prišiel preto aby som zdokonalil moje schopnosti streľby a naučil sa techniky pre nutnú obranu/krajnú núdzu pod dohľadom Patrika ( na základe predošlých skúseností – 3 dňový letný kurz prežitia, Akčná streľba ). Kurz je jednoznačne orientovaný na len a len obranu, a nemá nič s tzv.policajnými/vojenskými kurzami a je šitý na mieru ľuďom, ktorí nosia zbraň na ochranu seba resp. svojich blízkych a majetku, proste civilom ako ja. Simulácie situácií, spôsoby tasenia, celková metodika mi popravde „otvorila oči“ a moje návštevy na strelniciach budú vyzerať úplne inak, už žiadna „terčovka“, už len pohyb, a dril dril dril, lebo len to ma bude vedieť pripraviť na situáciu, ktorú, pevne verím, nikdy nezažijem.
Juraj , absolvent kurzu obrannej streľby- základné zručnosti
Kurz orientácie v prírode bol veľmi dobre pripravený a zrealizovaný. Človek, ktorý nemá vrodené orientačné schopnosti sa na tomto kurze naučí pracovať s mapou a podľa mapy ísť svoju naplánovanú trasu aj keď je mimo turistického chodníka. Bolo to super, krásna príroda, veľa zážitkov a nových informácii. Chalani, ďakujem vám.
Aďa
ISDS kurz - základné zručnosti (1deň). Výborný tréning, skvelá práca a výklad inštruktorov. Kurz bol zrozumiteľný a všetky časti na seba nadväzovali. Cez jednoduché úkony sme sa prepracovali až po reálnu situáciu kedy treba vytasiť zbraň na blízko a následne uniknúť do úkrytu s kontrolou okolia. Preberali sme praktické veci, hlavne pohyb takže žiadne strnulé pózy a ľahké terče z nás neboli. Treba vyskúšať a zažiť. Mne kurz veľa dal a doma treba len cvičiť. Rozhodne pôjdem aj na ďalší level.
Tomáš Štefanek absolven streleckého kurzu
Kurz odolávania nátlaku a násiliu v sebe nesie oveľa väčšiu výpovednú hodnotu ako by sa mohlo zdať. Ukáže nám našu “pravú tvar” o tom aký sme. Cez prežitok vlastného utrpenia sa človek ocitne v prítomnosti tak hlboko, že myseľ je prázdna, len sa usiluje sústrediť na svoje najlepšie možnosti, na vlastný dych a nepripúšťa si zlyhanie, lebo všetko čo zostane je nadej. Od príchodu až po odchod som kurz vnímal ako jeden súvislí príbeh, kde nič nebolo náhodou. Všetko bolo naplánované tak, aby človek dostal poriadny zážitok. Za seba môžem povedať, že to bol jeden z najlepších a najsilnejších zážitkov v živote. Na prvý pohľad si človek položí otázku, čí mu to za tie peniaze stojí. A dovolím si tvrdiť, že za takú vysokú úroveň profesionality a prístupu Patrika a jeho kolektívu, si pýta úplné minimum. Človek dostane takú porciu zážitkov, že si ich bude ešte dlho po tom uvedomovať. Naučí sa o sebe niečo nove a hlavne tak zresetuje, že sa to naozaj oplatí zažiť. Ďakujem za tu možnosť ho absolvovať a teším sa na ďalšie kurzy.
Dávid V.účastník kurzu odolávania nátlaku a násiliu
Kurz nadmieru splnil moje očakávania! Je lepšie toto všetko zažiť, ako tisíc krát pozerať Beara Gryllsa v TV. Pokiaľ ste mestský človek, za tri dni v lese zažijete asi viac, ako za roky chodenia na turistiku. Patrik a inštruktori vás naučia základom prežitia v prírode a vy zároveň pochopíte, že na to potrebujete vedomosti a skúsenosti od profesionálov. Kurz odporúčam všetkým, ktorých táto oblasť zaujíma, všetkým športovcom na „upravenie sebavedomia“ a tiež všetkým otcom (či mamám), ktorí chodia so svojimi deťmi do prírody.
Pavol Košťan
Užil som si 3 dňový kurz prežitia so skvelými inštruktormi a kopou zábavy. Je to fyzicky náročné, ale veľmi pokorujúce. Ďakujem pekne za poučný nezabudnuteľný zážitok!
Pavel Štefan Fejes
Dobrý deň Patrik, chcela by som sa Vám ešte raz touto cestou poďakovať za skutočne perfektné strávenie zážitku Akčná streľba – aj za možnosť sprostredkovania tohto zážitku aj Andrejovi juniorovi. Celý priebeh výuky a veľmi poučné rady od vás sme rozoberali ešte celý večer. Skutočne sme si s vami prežili veľmi prínosné, aj keď upršané chvíle! Ďakujeme!
Zdenka z BB
Kurz boja so psom a obrana proti nemu. Super ľudia aj zážitok. ĎAKUJEM! 🙂
Zlatulka Ťapušíková
Už tretí krát som sa zúčastnil kurzu akčná streľba, čiže streleckého kurzu, a určite nie posledný krát. Je to stále lepšie a lepšie. Pribúdajú nové a zaujímavé veci. A je to skutočne akčná streľba, pretože nikdy by som nepovedal, že po prvom kurze streľby budem mať svalovku na zadku. Ďakujem za tento zážitok inštruktorom, ktorí na ňom majú zásluhu. Stálo to za to.
Braňo
Ahoj, ďakujem za skvelý kurz, som vášnivý turista a kurz topografie som chcel absolvovať z dôvodu zlepšenia orientácie v teréne. Kurzom som získal úplne iný pohľad na terén, ale hlavne čítanie z mapy. Nemal som predstavu, koľko informácií sa z nej dá vyčítať ako napríklad presné plánovanie trasy, čas potrebný pre výstup, prevencia odbočenia z trasy alebo presun „mojou skratkou“ cez dva metre vysoký porast a veľa ďalších potrebných informácií. Ďakujem Ti za tvoj čas a prístup. Kurz budem iste odporúčať ďalej… paráda!
Ferino
Jj, zážitok a čiastočne i kurz som si fakt užil. Bolo to ozaj super a predčilo to moje očakávania. Veľmi sa mi páčil individuálny prístup a v pohode uvoľnená atmosféra, pokecali sme si a občas aj zavtipkovali ;). Taktiež sa mi veľmi páčil zaujímavý prístup k dynamickej streľbe za pohybu, ktorý ma toho určite veľa do seba, pretože v reálnej situácii jednoducho nie je čas na zrovnávanie mieridiel. Maj sa pekne a snad sa teda ešte vidíme 😉
Peťo, účastník zážitku akčná streľba