Viete, ako si zabezpečiť dom alebo bývanie pred vlámaním?

ochrana bývania armytraining blog

Je jasné, že každý z nás má obavu o svoj majetok, dom alebo auto. Dodržiavaním základných zásad z hľadiska bezpečnosti pred vykradnutím môžete predísť neželanej návšteve. Ako si teda zabezpečiť dom alebo bývanie?  

Podľa odborníkov je najspoľahlivejšia kombinácia mechanického zabezpečenia (bezpečnostné dvere, trezory a podobne) a elektronického zabezpečenia domácnosti (napríklad alarm). Dôležité je, aby boli jednotlivé prvky ochrany domu či bytu zladené. Kto sa rozhodne pre určitý stupeň bezpečnosti, mal by ho dodržať aj na oknách, aj na dverách. Aj tie najbezpečnejšie dvere sú zbytočné, ak do nich majiteľ namontuje úplne obyčajnú základnú vložku alebo ak ich osadí na obyčajnú nezabetónovanú zárubňu.

Poznáte zásady, ako zabezpečiť svoje auto pred krádežou?

Aké prostriedky použiť proti vlámaniu?

  1. zabezpečiť vonkajší plášť domu/bytu – dvere aj okná
  2. kvalitné bezpečnostné dvere, aspoň v druhej až v tretej bezpečnostnej triede (najvyšší stupeň je 6)
  3. okná zabezpečiť bezpečnostnou fóliou alebo okrasnou mrežou
  4. súčasťou bezpečnostných dverí musí byť aj primeraná bezpečnostná vložka, kovanie a musia byť osadené do bezpečnostnej (spevnenej) zárubne
  5. v rodinných domoch treba zabezpečiť aj zadný vchod alebo garážovú bránu – to bývajú najslabšie miesta domu
  6. iste nenechávajte len tak ležať rebrík na dvore alebo vzadu za domom, ktorý by mohol využiť neželaný návštevník, aby sa dostal do slabšie zabezpečeného horného poschodia
  7. vstupné a príchodové priestory nechajte osvetľovať osvetlením, ktoré sa bude zapínať cez pohybové snímače a zároveň tieto priestory musia byť dobre viditeľné z okolia
  8. cennosti uložiť do trezoru, ktorý je certifikovaný a ukotvený
  9. nikdy nenechávajte kľúče na dohovorených miestach

Jedna prekvapivá štatistika o tom, či mať doma zbraň alebo nie

Je dôležité, kde sa byt alebo kancelária nachádza. Inak povedané, malo by sa jednať o lokalitu, ktorá nepriťahuje „zlodejov“ svojim luxusom, ale sa v nej nenachádzajú ani žiadni asociáli. Ak je možnosť, za takúto lokalitu s „TOP“ susedmi je možné považovať byty vojakov, policajtov ale i štátnych zamestnancov všeobecne, prípadne lokalita blízko policajnej stanice, banky alebo iných inštitúcií, ktoré majú namontované kamerové systémy s cieľom zachytiť okolie budovy.

A tiež treba myslieť na to, že zvedavý dôchodca je najlepšie „očko“, ktoré má prehľad o všetkom a iste nebude mať problém oznámiť vám niečo podozrivé, ak mu necháte na seba kontakt.

Dnes je bohužiaľ technicky prekonateľné všetko… Super je, ak je kvalitne umiestnený kamerový systém, ktorý je napojený na záznam a na mobil. To pre tých, čo inklinujú k technike. Rotvajler či vlčiak sú tiež skvelým bezpečnostným systémom, ale všímavého suseda, ktorému nie je ľahostajné, čo sa deje v jeho okolí, nič neprekoná !

Tento text je len krátka časť z obsahu nášho trojdňového kurzu osobnej bezpečnosti. Ak chceš vedieť viac klikni na tlačítko!

 

Štítky:

Zaujímate sa o obrannú streľbu?

Poviem vám tri hrubé chyby, ktoré robíte pri svojom nácviku reálnej obrany  so zbraňou, o ktorých možno ani netušíte!

Chcete vedieť, aké?

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!