Jedna prekvapivá štatistika o tom, či mať doma zbraň alebo nie

deti a zbrane, zbraň v dome armytraining blog

Zbraň v dome. ÁNO alebo NIE?

Pre ÁNO si povie každý, kto sa cíti byť ohrozený alebo ten, kto žije v horšej lokalite (z bezpečnostného hľadiska), pre NIE sa rozhodne ten, kto má obavy, že by sa v dome stala zbraň nebezpečnou hračkou pre deti s nepríjemnými následkami.

Viete, čo robiť pri fyzickom napadnutí?

Uveďme si teda trochu štatistiky:

Z výsledkov šesťročného pozorovania ARTHURA KELLERMANA zo SEATLU, jednom z miest s najvyššou kriminalitou vyplynulo, že zbrane v domácnostiach narobia množstvo problémov a doplatia na to hlavne deti…Ale ak z jeho štatistiky vezmeme do úvahy len naozaj podstatné skutočnosti, dá sa z nej paradoxne dokázať pravý opak…

Jedná sa o dlhoročného aktivistu, ktorý sa snaží o reguláciu zbraní a sprísnenie pravidiel na držanie legálne držaných zbraní. I napriek tomu, že jeho štatistika je zameraná na dosiahnutie jeho cieľa, teda obmedzenie držby zbraní pre bežných občanov.

A TO:

V prípade, že votrelec ohrozoval  obyvateľov domácnosti a bola použitá na obranu strelná zbraň pripadá len 0,43 percenta, kedy bol votrelec v obrane zabitý.

Len ďalších 79 prípadov bolo takých, kedy bol votrelec zneškodnený strelnou zbraňou, ale nezomrel. A ďalších 920 prípadov bolo takých, kedy votrelec ostáva nezranený, ale jeho útok je aj napriek tomu zneutralizovaný hrozbou použitia strelnej zbrane.

Na každý jeden prípad, kedy sa v jeho štatistike objavili údaje proti zbrani v domácnosti, teda zbraň figuruje pri nešťastí v rodine, by tak pripadalo 23 prípadov, kedy je pomocou zbrane odvrátený útok hroziaci rodine od votrelca. Čo v jeho štatistike nebolo jasne vyčíslené a povedané.

Viete, ako si zabezpečiť dom alebo bývanie pred vlámaním?

Pri úvahe, či si zaobstarať zbraň na ochranu obydlia, rodiny a podobne by ste mali vziať do úvahy ešte jednu maličkosť, a to že zbraň v dome vyžaduje dôsledné dodržiavanie pravidiel bezpečnosti, vrátane zákazu manipulácie s ňou pod vplyvom alkoholu a udržiavanie korektných vzťahov v rodine, aby sa nestalo, že zbraň použije rodinný príslušník proti inému členovi rodiny.

Lebo zbraň môže byť jediným pomocníkom, ktorý stojí medzi vami a agresívnemu votrelcovi a rozhodne o výsledku. Na druhej strane, ak s ňou neviete zaobchádzať a bezpečne manipulovať, ohrozujete ňou seba a svoju rodinu.

Tento text je len krátka časť z obsahu nášho trojdňového kurzu osobnej bezpečnosti. Ak chceš vedieť viac klikni na tlačítko!

Autor: Ing. Patrik Žitník

Zaujímate sa o obrannú streľbu?

Poviem vám tri hrubé chyby, ktoré robíte pri svojom nácviku reálnej obrany  so zbraňou, o ktorých možno ani netušíte!

Chcete vedieť, aké?

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!