Základný a špeciálny výcvik

Tento článok bol publikovaný v časopise obrana v roku 2007. A na rôznych typoch a druhoch výcviku som v ňom popisoval rôzne efektívne metódy výcviku. Ako ilustráciu názorného príkladu som využil Kurz zajatia, ktorý sme organizovali v spolupráci s Vojenskou políciou a Policajnými zásahovými zbormi SR.

Kurz Zajatia trval 5 dní a jeho účastníci sa pripravovali mentálne a odborne na zvládanie stresu, odolávaní psychického a fyzického násilia. V praktickej časti sa všetci dostali do zajatia od chytením a následne v ňom museli vydržať 3 dni. Kurz úspešne splnil len ten kto z neho utiekol pred skončením stanoveného limitu.

Vo Výcvikovom stredisku MO SR Lešť, som pôsobil ako Riaditeľ oddelenia výcviku a zástupca riaditeľa výcvikového strediska pre oblasť výcviku a zároveň som aktívne vzdelával na kurzoch. Tento kurz som organizoval a metodicky riadil so svojimi kolegami.

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!