Viete čo je vyčkávacia poloha a ako ju využívať?

Pri realizácii obrany so zbraňou sa niekedy dostanete do situácie, kedy si nemôžete dovoliť na niekoho mieriť a i keď hrozba trvá, je nutné zaujať voči nej vyčkávacie postavenie. Teda sledujete hrozbu, ale sám nevyvolávate alebo nezhoršujete konfliktnú situáciu.

Z tohto dôvodu je nutné hneď od začitaku trénovať vyčkávacie polohy.

Na strelnici je to pomerne jednoduché lebo z hľadiska prísnych bezpečnostných noriem, ktoré sú na strelnici jasne dané, si nemôžete dovoliť nič iné len to, čo sa bežne používa. Teda zaujať bežne používanú vyčkávaciu polohu v smere streľby.

Z môjho hľadiska je to ale v prípade použitia reálnej obrany nepostačujúce. Preto ja hovorím, že vyčkávacia poloha, ktorá sa bežne učí na strelnici je nepostačujúca a pre výcvik začínajúcich strelcov používam aj rôzne iné typy vyčkávacej polohy.

Sú dôležité hlavne v prípade, že pre obranu využívam kryt alebo rýchly dynamický pohyb. Vo videu jasne a jednoducho vysvetľujem, prečo a akým spôsobom obmieňať rôzne vyčkávacie polohy. Takže, ak vás to zaujíma, kliknite na link a pozriete si toto zaujímavé video.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!