Viete, ako sa správať, keď vás niekto bude slovne napádať a nadávať vám?

agresívne správanie armytraining blog

Kto by vedel správne reagovať na vlastné napadnutie alebo blízkej osoby vedľa vás?

Je jasné, že sa jedná o háklivú a niekedy z právneho hľadiska aj zložitú vec. V každom prípade rozdeľujeme napadnutie na fyzické alebo verbálne, teda slovné.

Uvedomte si, že i keď máte pri sebe zbraň (ste držiteľom zbrojného preukazu) alebo iné pomôcky na svoju ochranu ako kaser, obušok, boxer a pod., slovné „napadnutie“ rozhodne nie je dôvodom na použitie zbrane. Ani v prípade preventívnej ukážky zbrane útočníkovi (jej ukážka na zastrašenie agresora).

Poznáte desať klamstiev o použití zbrane pri vlastnej obrane?

Pritom zbraňou sa rozumie čokoľvek, čo môže urobiť útok na telo človeka dôraznejším – takže i bežná pomôcka dennej potreby ako kľúče sa následne môže chápať ako zbraň.

Fyzickému stretu sa vždy vyhnite. Buď agresora vykážte z bytu, kancelárie alebo odíďte sám a požiadajte o pomoc políciu na čísle 158, kde oznámite problém, ktorý sa vám stal a požiadate o pomoc pri jeho riešení.

V prípade fyzického napadnutia vašej osoby alebo vašich blízkych je možné využiť efektívnu obranu. O tom si ale povieme až nabudúce.

Tento text je len krátka časť z obsahu nášho trojdňového kurzu osobnej bezpečnosti. Ak chceš vedieť viac klikni na tlačítko!

Štítky:

Zaujímate sa o obrannú streľbu?

Poviem vám tri hrubé chyby, ktoré robíte pri svojom nácviku reálnej obrany  so zbraňou, o ktorých možno ani netušíte!

Chcete vedieť, aké?

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!