Je drievkač Wolf len kusom nerezu alebo sa z neho stáva spoľahlivý pomocník v prírode?

outdoor piecka drievkac Wolf 001

Sme veľmi radi, že Drievkač Wolf si našiel svojich priaznivcov v radoch fanúšikov prírody. Rozhodli sme sa, že sa s niektorými zaujímavými dojmami z nášho produktu podelíme spolu s vami. Rozšírili sme ich aj o proces samotnej výroby, ktorý nemusí byť známy všetkým, no zaujať môže mnohých.

DRIEVKAČ WOLF je produktom firmy Army Training. Vyvinuli sme ho na základe vlastných skúseností s prežitím. Počas procesu výroby sme dali dokopy hlavy my inštruktori, ktorí pravidelne chodíme na rôzne veľa dňové akcie a ktorí k funkčnosti drievkača majú čo povedať. Tak vznikol prenosný varič na tuhé palivo s dômyselnými vlčími labkami a nálepkou Made in Slovakia.

Prečo?

V priebehu konštruovania ideálnej verzie produktu sme vystriedali mnoho podôb. Hlavným kritériom bola čo najlepšia využiteľnosť v praxi. Vychádzalo sa aj z dlhoročných skúseností s používaním drievkačov od iných firiem, ktoré sa vždy v nejakej vlastnosti zaslúžili o stratu našich sympatií v lese. Nevynímajúc ani početné množstvá plynových varičov, ktoré sa kvôli malej stabilite, veľkému objemu, dodatočným finančným nákladom na prevádzku či slabej možnosti využitia vo veterných podmienkach, stali našim neobľúbeným pomocníkom počas pobytu v lese. Myšlienka vyvinutia vlastného ekvivalentu produktu drievkača, ktorý by zaručil dlho očakávané pohodlie v prírode, tak na seba nenechala dlho čakať.

A výsledok?

WOLF spája efektivitu, spoľahlivosť, skúsenosti a spratnosť. Efektivita je obsiahnutá v krátkom čase doby varenia pripraveného jedla za použitia minimálnych možných prostriedkov, čiže paliva. Vychádzame z praxe, a preto sa pri používaní produktu užívateľom predpokladá, že zákazník disponuje minimálne základnými vedomosťami o zakladaní ohňov v prírode. Z tohto dôvodu sa dá povedať, že drievkač je možné použiť kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok. Či už počas vetra alebo zimy či vo vlhkom prostredí.

Ak sa na produkt pozrieme bližšie, všimneme si, že použité materiály sú pevné. V tomto pohľade možno trošku utrpela váha, ktorá je oproti iným drievkačom o trošičku vyššia. No rozhodli sme sa uprednostniť spoľahlivosť pred ľudskou pohodlnosťou. Použité suroviny však zaručia, že sa drievkač počas varenia sám od seba neprevráti. Jeho konštrukcia je pevná a stabilná. Vlastnosť je podporená aj poistným kolíkom, ktorým sa produkt ešte viac k zemi upevní. Vďaka tomu si môže užívateľ počas varenia napríklad pokojne stavať prístrešok a bezpečnosť ohrozená nie je.

„Veľmi oceňujem, že z drievkača počas varenia nevypadávajú žeravé uhlíky či popol. Zároveň sa mi páči, že aj napriek relatívne malým rozmerom produktu, som nemal problém v priebehu varenia prikladať do ohňa väčšími konármi. Jedlo som tak mal zohriate v priebehu chvíľky. Využiteľnosť a praktickosť piecky ma uchvátila,“ zhodnotil nám svoje dojmy zákazník Jakub.

Päť stien, ktoré do seba zapadajú a zároveň sa dajú pekne rozložiť, zabezpečujú  perfektnú skladnosť produktu. Samotný drievkač tak v zloženom stave v batohu zaberá skutočne malý priestor, vďaka čomu skvele zapadne do každej výbavy správneho zálesáka.

Malé puzdro šité dvojmo, ktoré je súčasťou balenia drievkača, zabezpečí, že zvyšné veci v ruksaku ostanú uchránené pred prípadnými sadzami, ktoré sa udržia na produkte po jeho použití.

O svojom prvom zážitku s pieckou na tuhé palivo nám s úsmevom zreferovala aj zákazníčka Janka.

„Drievkač som si kúpila viac menej zo zvedavosti. Zhodou okolností som ho prvý krát skúšala na stanovačke v kempe, kde bolo len jedno spoločné ohnisko. Stále obsadené. Drievkač sa mi v tomto prípade osvedčil. Počasie nám veľmi neprialo. Bolo vlhko a mokro. V areáli boli na založenie a udržiavanie ohňa k dispozícii akurát tenučké konáriky. Nikdy som nebola radšej, že so sebou mám svojho Wolfíka. V týchto problémových podmienkach sme sa vďaka nemu vystravovali tri dni ako králi. Okoloidúci vyzvedali, čo to máme. Odvtedy sa stal mojim stálym komponentom výbavy v prírode.“

 Ak chceš vedieť viac klikni na tlačítko!

 

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: Army Training

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!