Nabíjacia čelovka Fenix HP16R

Nabíjacia čelovka Fenix HP16R

Nabíjacia čelovka HP16R je náhradou za staršiu verziu čelovky HP15. Táto čelovka disponuje vysokým výkonom, výdržou a v prípade potreby je možnosť nahradiť akumulátor štyrmi tužkovými AA batériami. V cene produktu je zahrnuté aj poštovné.

109,90 €91,58 € bez DPH
Skladom 2 ks

Popis produktu:


Vďaka precíznemu prevedeniu tela z tvrdeného hliníku a odolných plastov  je táto čelovka nárazuvzdorná pádom z výšky až 2 metre a tiež prachotesná a vodotesná podľa štandardov IP66.

Čelovka Fenix HP16R je nabíjateľná a disponuje celkovým výkonom až 1250 lumenov a dvomi svetelnými kuželmi. Diaľkový reflektor s LED Luminus SST-40 vytvára dobre zaostrený svetelný lúč s dosvitom až 260 metrov a druhý reflektor s výkonnou LED Cree XP-G3 S4 má svetelnú stopu širokú a plynulú až do vzdialenosti 48 metrov.

Ovládanie oboch LED svetiel je na sebe nezávislé, svetlo môžete ľubovoľne kombinovať.

Má celkom deväť režimov výkonu:

 • ďiaľkový reflektor: 1250 lumenov (4 hodiny*) -> 400 lumenov (8 hodin*) -> 150 lumenov (12 hodin) -> 50 lumenov (36 hodin)
 • široký reflektor: 400 lumenov (8 hodin*) -> 150 lumenov (12 hodin) -> 5 lumenov (300 hodin)
 • červené svetlo: 5 lumenov (300 hodin) -> červený signál SOS 5 lumenov (600 hodin)

K napájaniu slúži jeden Li-pol akumulátor ARB-LP3000 s kapacitou 3000 mAh, ktorý je súčasťou balenia a nabíja sa cez USB-C konektor. Akumulátor je uložený v puzdre na zátylku, čo zabezpečuje, že čelovka je na hlave dobre vyvážená.

Náhradu k napájaniu môžete použiť štyri tužkové batérie (typ AA - alkalické, lithiové Energizer L91 Ultimate Lithium či dobíjacie NiMH). Tieto batérie sa nedajú čelovke dobíjať a maximálný výkon je s nimi obmedzený na 800 lumenov.

Súčasťou balenia je:

 • čelovka,
 • nabíjací USB-C kábel,
 • akumulátor ARB-LP3000,
 • štyri prichytky Fenix ALD-02 pre upevnenie čelovky na prilbu,
 • prenosné vrecko,
 • náhradné o-krúžky,
 • prichytky na kábel.

Rozmery:

 • čelovka s držiakom: 6,2 cm x 4,7 cm x 3,2 cm
 • batériové puzdro: 7,3 cm x 6,9 cm x 2,5 cm
 • Váha 216 gramov (vrátane popruhu a akumulátora), 152 gramov bez akumulátora.

Vyjadrenie inštruktora:

Táto baterka je náhradou za jednu z najlepších čeloviek HP15 a cením si ju. Veľa ľudí, ktorí chodia do prírody, si kupujú rôzne baterky podľa tvaru, vlastností a lumenov. Ale viete, čo je pre mňa najdôležitejšie na čelovke? Asi to tušíte. Je to výdrž batérií za efektívneho svietenia. Druhá vlastnosť, ktorá ma zaujíma, je dostupnosť alebo vymeniteľnosť týchto batérií. Po mnohých testoch a skúšaniach rôznych čeloviek, je táto jednoznačne najefektívnejšia vo výdrži. Pri pomere štyroch veľkých tužkových bateriek typu AA je výdrž fantastická. Mne vydržia až tri mesiace pri nočnom svietení na kurzoch pri mojom použití. Vo svojej podstate ma nezaujímajú režimy, ktoré tam sú, ale pre mňa je oveľa dôležitejšia odolnosť tejto baterky, izolácia od vody, vlhkosti a jej náročnosť na ošetrovanie. Musím povedať, že zatiaľ som sa nestretol s baterkou, ktorá by bola takto odlná a bezproblémová na údržbu. Aj pri takom nešetrnom zaobchádzaní, ako je bežné na našich kurzoch.
Patrik

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Podobný tovar:


Čelovka Fenix HL50 - šedá
Čelovka Fenix HL50 - šedá. Cena tovaru je vrátane poštovného.
Čelovka Fenix HP15 Ultimate Edition - šedá. Cena tovaru je…