Ako trénovať mierenu streľbu jednou rukou?

I napriek tomu, že dnes je najpopulárnejšia streľba dvomi rukami, je nutné si uvedomiť, že rovnako dôležitá je streľba jednou rukou (slabou alebo silnou).

Toto iste netreba podceňovať. Z mojich skúseností pri rôznych dynamických simuláciách obrany so zbraňou vyplynulo, že zo 100 % všetkých sebaobranných situácií len 30% sa dalo vyriešiť streľbou, kedy zbraň bola v dvoch rukách.

Všetky ostatné situácie sa museli riešiť tak (alebo sa riešili tak), že jedna ruka bola v kryte alebo odtláčala útočníka, prípadne manipulovala s predmetmi naokolo obrancu a obrana streľbou mohla byť realizovaná len jednou rukou.

Teda prílišné sústredenia sa na streľbu z dvoch rúk nie je príliš šťastné riešenie.

Ak sa chcete naučiť používať len jednu ruku na obranu, musíte začať podobne ako pri dvoch rukách, teda mierenou streľbou jednou rukou. Opäť pripomínam, že to musí byť streľba v rovnakom pomere, slabá a silná ruka. Ak sa chceš dozvedieť viac, pozri si toto video, v ktorom ti ukážem a jednoducho popíšem, ako sa to čo najrýchlejšie naučíš a ako to bez problémov zvládnuť.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!