Ako správne uchopiť zbraň pri tasení z puzdra?

Pri našich kurzoch sa často stretávam so strelcami, ktorí napriek tomu, že zbraň majú niekoľko rokov, nosia ju alebo chodia s ňou pravidelne strieľať, nevedia správne vytasiť zbraň, čo je paradox.

Chápem,že niekedy pri povrchnom výcviku alebo ak niekto vôbec nebol na detailnom základnom výcviku manipulácie so zbraňou, tak nemá potrebné informácie ako zbraň tasiť.

Z tohto dôvodu som natočil krátke výukové video, aby som všetkým ukázal, že paradoxne pri tasení netasíte zbraň v prvom momente z puzdra, ale naopak, zbraň sa musí do puzdra zatlačiť preto, aby dlaň, ktorá má chytiť pažbičku zbrane, dobre sadla a pevne ju uchopila. Až potom nasleduje tasenie. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto detaile, pozrite si video, v ktorom podrobne popisujem a vysvetľujem, akým spôsobom tasiť zbraň z rôznych puzdier, napríklad z vnútorného alebo bočného kydexového.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!