Ako a prečo má zmysel využívať zbraňové poistky pre tréning.

Samotná zbraň pre výcvik obrannej streľby u začínajúcich strelcov nebude dávať stopercentné na spôsob výcviku alebo spôsob riešenia krízovej situácie odpovede v prípade, ak túto zbraň budeme používať len na samotnú streľbu.

Zbraň v obrane môže mať aj iné využitie a hlavne bezpečnosť v reálnej situácii počas obrany je diametrálne iná ako tá, ktorá sa vyučuje alebo prakticky využíva na strelnici.

Jedná sa hlavne o bezpečnosť z hľadiska mierenia, smeru streľby, smeru pohybu a tým pádom je jasné, že ak to chce začínajúci strelec pochopiť a nacvičiť, musí používať dodatočné prvky bezpečnosti pre svoj praktický výcvik. Najzákladnejšie prvky tejto bezpečnosti, ktoré by mal pri svojom tréningu využiť sú vložná hlaveň a cvičný náboj s vlajkou.

Využitie týchto prvkov dáva pri streleckom výcviku nové možnosti a zväčšuje rozsah použitia zbrane, teda môžem so zbraňou mieriť na svojho spolucvičiaceho, môžem zbraň používať na údery alebo na zväčšenie dynamiky tasenia pri blízkom kontakte a mnoho iné…

Zároveň bezpečnostné prvky jednoznačne ukazujú všetkým naokolo, že zbraň je vybitá, a tým pádom bezpečná, ale dá sa pri tomto výcviku použiť rovnako ako nabitá zbraň.

Ale pozor, podmienkou je, aby tieto bezpečnostné prvky boli vhodnej konštrukcie, ktorá umožňuje plné zapuzdrenie zbrane do puzdra alebo aby neobmedzovali pri manipulácii so zbraňou. Vo videu ukazujem prvky, ktoré používam ja na výcvik pre začínajúcich alebo pokročilých strelcov a popisujem ich vloženie do zbrane prípadne ich spôsob využitia. Ak vás to zaujíma, kliknite na video a pozrite si ho.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!