Aké je správne stláčanie spúšte pri výstrele?

Jednou z najčastejších chýb pri výstrele, keď strelec zistí, že nie je presný, je spôsob stláčania spúšte pri výstele.

Z tohto dôvodu sa každý strelec musí na začiatku venovať jednému malinkému detailu, ktorý odpovedá na otázku, akým spôsobom stláčame spúšť (spúšťame) pre jeden presný zásah.

V prípade, že strelec správne drží zbraň, stojí v správnom streleckom postoji, vie správne dýchať pri streľbe a zároveň precízne mieri na zámerný bod  a aj napriek tomu nevie zasiahnuť miesto, do ktorého mieri, tak chyba je spravidla v spúšťaní, teda stláčaní spúšte na zbrani.

Nie je to nič ťažké, ale veľa strelcov si neuvedomuje potrebné drobnosti alebo detaily, ktoré si musia nacvičiť, aby spúšťanie bolo správne.

V tomto videu som sa venoval detailnému popisu  a vysvetleniu, čo je dôležité pri stláčaní spúšte, prečo je to dôležité a v konečnom dôsledku ako to správne urobiť. Takže, ak vás to zaujíma, pozrite si akým spôsobom to učím ja a akým spôsobom sa to strelci najrýchlejšie naučia.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!