Aké je správne nabitie a vybitie zbrane?

Samotné nabitie a vybitie zbrane, ako každá iná činnosť,  je rovnako dôležitá, a preto jej treba venovať dostatočnú pozornosť.

Osobne si myslím, že by nabitie a vybitie zbrane pre obrannú streľbu nemalo mať žiadne obmedzenia z hľadiska športovej streľby alebo prevádzkového poriadku strelnice.

Tieto obmedzenia totiž hovoria, že zbraň musí byť pri nabití a vybití alebo pri akejkoľvek inej manipulácií so zbraňou namierená len v smere streľby.

Bohužiaľ pri realizácii obrany, kedy ste pod tlakom a zároveň musíte sledovať okolie alebo sa brániť, tak nabitie nemôže prebiehať presne tak ako v súlade s bezpečnostnými pravidlami na strelnici.

Prirodzene sa táto činnosť musí obmedziť alebo prispôsobiť hrozbe, ktorá v danej chvíli je a existuje. A preto najdôležitejším prvkom pri tejto činnosti je prehľad, teda sledovanie hrozby. Ak ja budem vybíjať alebo nabíjať alebo inak manipulovať so zbraňou v súlade s bezpečnostnými opatreniami, tak ja, čo by obranca, musím v prípade potreby (porucha na zbrani) sklopiť svoj pohľad na zbraň, a tým pádom nevidím, čo sa deje naokolo (nevnímam) a neviem sa preto okamžite prispôsobiť situácii, ktorá môže nastať. Vo videu popisujem a vysvetľujem, akým spôsobom realizujem nabitie a vybitie zbrane a prečo manipulácia so zbraňou pred očami je dôležitá. Preto, ak chcete vedieť viac, kliknite na video a pozriete si ho.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!