Aké je správne držanie zbrane pre obrannú streľbu?

Je množstvo názorov na to, či držať zbraň precízne v súlade so streleckými zásadami alebo je držanie zbrane príliš prehnané a netreba si v zásade všímať akým spôsobom sa zbraň drží.

Ja osobne uznávam strednú cestu. Na jednej strane hovorím, že držanie zbrane by nemalo byť príliš krčovité, malo by byť prirodzené, ale musí spĺňať niektoré zásady, ktoré sú potrebné pre vyššiu úroveň streľby.

Uvedomte si, že úroveň streľby sa hodnotí z hľadiska toho, či viete strieľať mierenú streľbu, pudovú streľbu, bez mierenia, prípadne za pohybu alebo po záťaži. Všetky tieto faktory a typy streľby kladú iný dôraz na držanie zbrane.

Je jasné,že keď chcete strieľať mierenú streľbu, držanie zbrane môže byť iné ako pri streľbe od pása (pudová streľba), ale potom sa stáva, že viete dobre strieľať a zasiahnuť cieľ len pri jednom type streľby a pri iných typoch vám to ide horšie lebo nemáte zvládnuté základy. A jeden z tých základov je aj držanie zbrane.

Ak teda chcete zvládnuť streľbu za všetkých podmienok a chcete naozaj strieľať presne a dobre, nielen pri mierení, ale aj pri streľbe bez mierenia alebo pri záťaži, musíte dodržať šesť detailov, ktoré ovplyvňujú výsledok streľby. Ak ich chcete poznať a naučiť sa ich, pozrite si toto video, v ktorom detailne popisujem držanie zbrane.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!