Aké je odstraňovanie porúch na zbrani pri obrannej streľbe?

Základné pravidlo metodiky akéhokoľvek výcviku hovorí o tom, že výcvik nesmie byť nekonečný, teda má svoj začiatok a koniec.

A pokiaľ ja, ako strelecký inštruktor, chcem učiť efektívne veci a venovať sa veciam, ktoré na sto percent fungujú za každej situácie, nemôžem svoj výcvikový systém zahltiť rôznymi zručnosťami, ktroré v konečnom dôsledku vedú stále k rovnakému výsledku. Preto je lepšie naučiť len jednu vec, ktorá sa dá použiť na množstvo situácií a v podstate tým problém vyriešiť.

Odstraňovanie porúch na zbrani je pomerne zložitá vec, ktorá závisí od analýzy strelca o akú poruchu ide.

Ja osobne neverím, že pri obrane so zbraňou je strelec schopný rýchlej a precíznej analýze. Podľa mňa je pod takým psychickým tlakom (vyplynulo to z meraných výsledkov), že tá analýza bude trvať oveľa dlhšie ako pri bežnom tréningu. Z tohto dôvodu ja učím jeden spôsob odstraňovania všetkých porúch na zbrani miesto toho, aby som učil päť rôznych typov a spôsobov odstraňovania porúch.

Na druhej strane si treba uvedomiť, že vôbec nezáleží na tom, ako rýchlo pri obrane poruchu odstránite.

Lebo ako sme si povedali predtým, pre svoju obranu môžete využiť množstvo spôsobov a zbraň je len doplnkom. Takže, ak zbraň nevystrelí, musíte sa prispôsobiť a brániť sa inak. A odstránenie danej poruchy na zbrani budete riešiť až potom alebo keď vám na to dá útočník čas, a vtedy je jedno, či vaše odstraňovanie danej poruchy zbrane bude trvať o 5 sekúnd dlhšie alebo nie.

Vo videu jasne popisujem a ukazujem spôsob, ktorý používam  ja pre odstránenie všetkých porúch zbrane. Ak vás to zaujíma, kliknite na video a pozrite si ho.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ako na efektívny a zmysluplný tréning na obranu so zbraňou?

Aj o tom je podobrobný manuál, ktorý som sľúbil napísať na základe svojich dlhoročných skúseností pre našich absolventov streleckých alebo bezpečnostných kurzov a mojich  kamarátov.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

   Kliknite na tlačitko a dozviete sa viac!